“Nuk e prek me dorë atë”, Infermierja refuzon të vizitojë fëmijën

Një situat aspak e këndshme ka ndodhur në një spital në vendin tonë, duke nxjerr e një herë në pah spitalet shqiptare.

Një qytetare ka shkuar për të vizituar fëmijën e saj ndërkohë infermierja ka mbyllur derën dhe ka refuzuar ta “prekë me dorë” fëmijen që qendron në karrocë.

 

Qytetarja revoltohet, ndërsa një burrë shkon dhe sqaron situatën.

” Nëse është shtatzanë, ta lej punën o vlla dhe të jetë e qetë”, dëgjohet të thojë qytetarja.

Kliko linkun per te pare videon

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement