FOTO/ Ky është polici 44-vjeçar që u vra nga trafikantët në krye të detyrës në Lezhë

Ky është Saimir Hoxha, efektivi i policisë, i cili u vra sot në qytetin e Lezhës, teksa ishte në krye të detyrës.

Efektivi është qëlluar gjatë një kontrolli në terren për parandalimin për kultivimin e lëndëve narkotike.

Ai ishte bashkë me grupin e kontrollit por hasi në rezistencën e trafikantëve që qëlluan me armë.

Një prej autorëve është identifikuar si Aldo Rama, dhe policia i është vënë pas.

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement