LAJM I FUNDIT/ Tërmeti 5.6 ballë shkund Greqinë, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet i fuqishëm, 5.6 ballë i shkallës Rihter ka goditur Greqinë pak minuta më parë.

Mësohet se epiqendra e tërmetit ka qenë në Kretë, ndërsa nuk ka informacione për të lënduar.

Sipas aplikacionit që regjistron tërmetet, thuhet se lëkundja sizimike mund të ketë shkaktuar dëme të lehta në banesa.

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement