Sot është dita e Florian Markut, ja çfarë thotë boksieri para ndeshjes

 

Erdhi dita e tij. Sot në stadiumin “Tottenham Hotspur”, në Londër do të zhvillohet ndeshja midis bosksierit shqiptar Florian Markut dhe Maxim Prodan.

Ata do të ndeshen për titullin IBF International Welterweight.

Boksieri Marku nëpërmjet një postimi në Facebook, shprehet se ka punuar shumë për kët ndeshje.

Postimi i Markut

“Kam enderruar per ndeshje dhe stadiume te tilla gjithe jeten. Neser eshte ndeshja, nje ndeshje ku te gjitha endrrat e mia do fillojne te behen realitet.Vec Zoti e di Sa kam punuar per kto dit neser esht fillimi dhe titulli i par per mua ne Box”

https://www.facebook.com/100044612731353/posts/401050678058687/ 

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement