Nuk mposhtet Milan, kuqezinjtë marrin kreun provizor të Serie A

 

Kuqezinjtë fituan 2-1 në Spezia ndaj ekipit vendas. Një sukses që ngjit Milanin në krye, të paktën në pritje të ndeshjeve të rivalëve.

Milan zhbllokoi ndeshjen në minutën e 48-të të pjesës së dytë. Ka qenë Daniel Maldini, djali i legjendës kuqezi Paolo, që ka kaluar në avantazh Djallin.

19-vjeçari ka finalizuar me një goditje të bukur me kokë një asist perfekt të Kalulu.
Megjithatë, vendasit arrijnë të barazojnë në minutën e 80-të me anë të Verde. Për Spezian në lojë ishte edhe Rey Manaj, që hyri në 65’.

Barazimi nuk zgjati as 7 minuta, pasi Diaz realizoi golin e dytë dhe të fitores për Milanin.

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement