Brezi është i tij! Florian Marku shpallet kampion në boks

Boksieri i njohur shqiptar Florian Marku është shpallur kampion në federatën e boksit IBFI.

Pas 10 raundesh, Marku mori më shumë pikë se rivali i tij, Maksim Prodan.

Boksieri Marku nëpërmjet një postimi në Facebook diten e djeshme, shprehet se ka punuar shumë për këte ndeshje dhe me bindje tani themi ai JA DOLI.

Postimi i Markut

“Kam enderruar per ndeshje dhe stadiume te tilla gjithe jeten. Neser eshte ndeshja, nje ndeshje ku te gjitha endrrat e mia do fillojne te behen realitet.Vec Zoti e di Sa kam punuar per kto dit neser esht fillimi dhe titulli i par per mua ne Box”

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement