Tragjedia e Gërdecit/ Gjykata vendos pro SPAK-ut: Ish-ministri Fatmir Mediu do të gjykohet

Rihapet dosja e Gërdecit në ngarkim të ish-ministrit të Mbrojtjes, Fatmir Mediu. Gjykata e Posaçme e Apelit kundër Krimit dhe Korrupsionit.

Kjo gjykatë ka pranuar ankimin e SPAK-ut për të pranuar padinë dhe rihetimin e ish-ministrit Mediu, i cili me anë të procedurave dhe mbrojtjes së imunitetit vite më parë i shpëtoi hetimit.

Shkalla e parë e GJKKO-së e kishte rrëzuar kërkesën e SPAK-ut, e cila mbështeste nismën e Fatmira Durdës për hetimin e Mediut, por më pas ky institucion e ankimoi vendimin.

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement