Irritohen gazetarët e Kosovës në konferencën e Merkel, Rama u mbyll mikrofonat

Konferenca e përbashkët për shtyp e Kryeministrit Edi Rama dhe Kancelares gjermane Angela Merkel është mbyllur me ‘përplasje’.

Gazetarët e mediave të Kosovës janë irrituar, kjo për faktin se nuk janë lejuar që t’u drejtojnë pyetje dy liderëve.

Irritimi i tyre, ka ardhur në mesazhet e fundit që ka përcjellë Angela Merkel.

Gazetarët dëgjohet tek i drejtohen Ramës duke i thënë se “janë edhe ata aty”, ndërkohë Rama u përgjigjet duke i thënë se: Me mua bashkë po, Kancelarja s’ju ka borxh.

Biseda e plotë
Gazetarët: Mediat e Kosovës. Zoti Rama, jemi dhe ne këtu.
Edi Rama: Me mua po por zonja Merkel nuk iu ka asnjë borxh.
Gazetarët: Mediat e Kosovës, asnjë nga ne se le, në fakt e patën për zonjën Merkel.

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement