Rud Gega: Berisha i ka vendos të gjithë në lojë për ego personale

Nga Rud Gega

Normalisht nji plak me mend ne rrethanat ku ndodhet Berisha sot, “djeg” veten per te shpetu sa te mundet trashigimine, pasurine, historine, partine e vendin.
Ky nuk eshte rasti Sali Berishes. I ka vu ne loje te gjitha per ego e krenari personale.

Kane qene udheheqes shtetesh me solide se Shqiperia e lidera me popullaritet shume me te madh se Berisha ne popujt e tyre qe jane keputur nga USA.

E drejte apo e padrejte, Amerika eshte perandoria qe vendos. Kjo eshte e verteta. Lufta me perandorine eshte e humbur. Ska iluzione kot.

Nje burre shteti me vizion e urtesi e nje moshe te caktuar, sheh larg dhe minimizon cmimin qe duhet paguar. Berisha jo vetem qe po ia rrit cmimin vetes por edhe po e shperndan tek te tjeret.

Shume shqiptare i dine bemat e qeverisjes dhe opozites te stilit Berisha e sot jane spektatore te nje spektakli i cili nisi ne 2013 e tani po i afrohet mbylljes.

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement