“Nuk dua të vaksinohem”, Mësuesja e biologjisë jep dorëheqjen pas 17 vitesh mësimdhënie

Mësuesja italiane Françeska Del Santo ka vendosur të lërë shkollën dhe të japë dorëheqjen.
Del Santo ishte mësuese biologjie në Ipsia Della Valentina, në Sacile, për 17 vite por ishte kundër vaksinimit të detyruar.
Unë jap dorëheqjen sepse nuk dua “green pass” çertifikatën e shëndetit. Konsistenca është një virtyt dhe unë do të gjej një punë tjetër në moshën 46 -vjeçare. Vaksina kundër Covid nuk mund të imponohet.

Ndërkohe prej disa ditësh kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, në daljen e tij për media ka theksuar se për kthimin në auditore petagogët dhe studentët duhen të marrin dozën e vaksinës.

 

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement