Sot luhet Shqipëri-Hungari, formacionet e mundshme

Pas dy fitoreve dhe dy humbjeve, Shqipëria do ta zhvillojë sonte ndeshjen e pestë të kualifikimeve për në Kampionatin Botëror “Katar 2022” kundër Hungarisë në “Elbasan Arena” nga ora 18:00.

Kuqezinjtë vijnë nga humbja nga Polonia ku u mposhtën me rezultat 4-1 dhe do të kërkojnë një reagim ndaj Hungarisë, ndeshje kjo shumë e rëndësishme sa i përket renditjes në këtë grup.

Trajneri Edi Reja nuk do t’i ketë në dispozicion shërbimet e treshes Elseid Hysaj, Keidi Bare dhe Rey Manaj të cilët do të mungojnë për shkak të kartonëve. Në këtë sfidë pritet të debutojë për Shqipërinë edhe ardhja e re, Nedim Bajrami.

Këto janë formacionet e mundshme:

Shqipëria: Berisha, Doka, Gjimshiti, Kumbulla, Ismajli, Trashi, Bajrami, Abrashi, Gjasula, Uzuni, Cikalleshi

Hungaria: Gulacsi; Botka, Orban, At. Szal

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement