VIDEO/ Momenti kur Arbër Çekaj dhe Fatmir Pjetri tentojnë të arratisen me litarë nga Burgu 313

Ky është momenti kur Arbër Çekaj dhe Fatmir Pjetri tentojnë të arratisen nga burgu “313”.

Çekaj u arrestua për sasinë më të madhe të kokainës të futur në Shqipëri, plot 613 kg, ndërsa i Pjetri është pjesë e “Bandës së Babagjyshëve”.

Siç shihet në video, Çekaj dhe Pjetri arrijnë të zbresin nga kati i tretë përmes një çarçafi të bërë gërshet dhe në duar mbajnë çengela hekuri. I pari zbret nga litari Pjetri, ndërsa pas tij bie edhe Çekaj, i cili siç shihet në pamje, në momentin që bie poshtë, rrëzohet, por ngrihet menjëherë dhe të dy kalojnë rrethimin.

Gjithçka ndodh në vetëm pak sekonda, ndërsa në momentin që kalojnë rrethimin, ata përballen me një polic, të cilin e godasin me çengel hekuri, por më pas kapen nga policët e tjerë.Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement