Mbërrijnë 37 afganë të tjerë në Shqipëri! Akomodohen te Qytet Studenti

Te tjerë shtetas afgane kanë mbërritur në vendin tonë.

Ministria e Jashtme deklaron se kanë ardhur në orët e para të mëngjesit edhe 37 afgane, te cilët janë akomoduar në Qytet Studenti, për t’u transferuar në vijim në struktura hoteliere në bregdet.

“Në orët e para të mëngjesit sot kanë mbërritur në aeroportin e Rinasit 37 shtetas afganë, duke e çuar në 644 nr total të mbërritur në më shumë se një javë në Tiranë. Ata janë akomoduar në Qytetin Studenti, për tu transferuar në ditët në vijim në struktura hoteliere në bregdet”, njofton Ministria e Jashtme.

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement