Lamtumirë Tao tao e ciu ciu, Rroftë Rilindja e kukullave

Lefter Maliqi ka komentuar, emrat e rinj të kabinetit Rama 3.
Me anë të një postim në rrjetet sociale, Maliqi shkruan se Kryeministri Rama, i nënshtrohet disa ndërkombëtarëve dhe sipas tij ky i fundit nënshtron dhe tradhton popullin e vet.

“Rrofte Rilindja e k….(kukullave) ????! Ramziu e trodhi PS, i perdori, i keperdori e i flaki socialistet. Qeveria pa moral e degraduar me 12 ministre kukulla dhe 5 ministra vegla qorre. Lamtumirë Tao tao e ciu ciu
Ramziu tallet me shqiptaret, perbuz dhe ironizon opoziten. Duhet rrezuar sa me pare. Po na drejton djalli, injoranca, krimi, impraliteti, oligarket.
Vendi ska te ardhme, imoraliteti,droga , krimi, shpopullimi, vjedhjet, abuzimet, pasurimi i pakices mafioze, blerja e zgjedhjeve ne bashkepunim me bandat jane objektivat e kryemafiozit me poture te degjeneruarit te Surrelit. Frikacaku, krymanipulatori i nenshtrohet disa nderkombetareve dhe nenshtron popullin e vet, e tradheton e keq-qeveris, e varferon, e detyron rinine te largohet, mbush vendin me te huaj. Djalli do goditje atje ku se pret, s’durohet me. Opozita ti therras mendjes koha per reagim, per mbrojtjen e demokracise dhe interesave jetike te vendit.”- shkruan Maliqi.

 

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement