LAJM I FUNDIT/ Rama shpall qeverinë e re, ja kush do të jenë ministrat dhe zv. kryeministri

Kryeministri Edi Rama ka shpallur qeverinë e re.

Ministri I Drejtësisë: Ulsi Manja

Ministri I Jashtëm Olta Xhaçka

Ministri I Mbrojtjes NikoPelesh

Ministër I brendshëm Bledi Çuçi,
Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku

Arsimi, Evis Kushi

Turizmin e Mjedisin, Mirela Kumbaro

Ministrja e Kulturës, Elva Margariti

4 Ministra Shteti, Edona Bilali, Spiropali, Bora Muzhaqi dhe Milva Ekonomi

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement