Kuvendi i Shqipërisë do të drejtohet nga një grua, Lindita Nikolla zëvendëson Gramoz Ruçin

Ashtu siç ishte paralajmëruar, Kuvendi i Shqipërisë do të drejtohet nga një grua.

Kryeministri Edi Rama deklaroi në Asamblenë e PS se në vend të Gramoz Ruçit do të jetë Lindita Nikolla, ish-ministre e Arsimit.

“Shembull i padyshimtë në krye të çdo detyre, një shoqe e mirë dhe një politikane karriere, që është karakterizuar nga dëshira për dialog të edukuar me të tjerët”, tha Rama.

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement