Futbolli shqiptar në zi, ndahet nga jeta legjenda e skuadrës gjirokastrite

Ka nderuar jetë si pasojë e një ataku kardiak ish-futbollisti, trajneri dhe njëkohësisht administratori i AF Luftëtari, Mustafa Hysi .
Një lajm i trishtë ky për futbollin gjirokastrit dhe jo vetëm, ku Hysi ishte simbol i klubit Luftëtari në vitet ’80.
Gjithashtu Mustafa Hysi ka trajnuar për shumë sezone skuadrën gjirokastrite si në Kategorinë Superiore dhe në Kategorinë e Parë nga ku e ka shpallur dhe kampion.

 

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement