Të qash me lot me historinë e tij, Veliaj prek edhe afganët: Edhe unë kam qenë refugjat që 10-vjeç. Kalova malet

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka takuar qytetarët afganë në një nga godinat e Qytet Studentit.
Edhe kësaj here Veliaj ka gjetur rastin të krahasoj shqiptarët me afganët, ku sipas tij historia është e ngjashme.

Madje ai ka nisur tju tregoj dhe histori personale gjatë kohës që ka qenë refugjat.

“Një djalë me kujtoi historinë time, se dhe unë kam ikur refugjat, kam qenë 10 vjeç, dhe doja të behesha futbollist.Kemi ecur 3 ditë në këmbë për të kaluar malin për në Greqi. Edhe si thotë dhe Kryeministri eshe ne kemi patur historinë tuaj”.

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement