Ish-ushtaraku që shërbeu edhe në Afganistan do bëhet deputet pas dorëheqjes së Lefter Kokës

Deputeti i zgjedhur në radhët e PS-së, Lefter Koka ka hequr dorë nga mandati. Dorëheqja është bërë publike nga vetë Lefter Koka me anë të një postimi në rrjetet sociale.
Lexo dhe kete:

Ndërkohë karrigen e Lefter Koka në Kuvend do ta marrë Denis Deliu. Ky i fundit është ish-ushtar në Afganistan, ndërsa tani është shef i sigurisë në organet e Vettingut.
Deliu ka qenë pjesë emisionit në Afganistan ku dhe mbeti i vrarë kolegu i tij Feti Vogli. Po ashtu ai ka marrë shumë vlerësime nga institucionet vendase dhe ndërkombëtare, ndërkohë gëzon mbështetjen dhe simpatinë e qytetarëve krutanë për qarkun e Durrësit ku edhe mori 2848 vota.

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement