“U ktheva ku kam vendin”, Ronaldo: Ferguson, kjo është për ty

Cristiano Ronaldo u rikthye pas 12 vitesh në Manchester.
Pesë herë fituesi i topit të artë, ka dedikuar një letër të hapur për marrjen e këtij vendimi. Ai thotë se të gjithë e dinë dashurinë e tij të madhe për United, ndërsa rikthimin e cilëson si një ëndërr të bërë realitet.

“Të gjithë ata që më njohin, e dinë për dashurinë time të madhe për Manchester United. Vitet që kam kaluar në këtë klub ku absolutisht mahnitëse dhe rruga që kemi bërë së bashku është shkruar me shkronja ari në historinë e këtij klubi të madh dhe të mahnitshëm.
Unë nuk mund të filloj as t ‘ i shpjegoj ndjenjat e mia tani, pasi shoh rikthimin tim në Old Trafford të shpallur në mbarë botën. Është si një ëndërr e bërë realitet, pas gjithë kohërave që u ktheva të luaja kundër Man. Të bashkuar, madje edhe si kundërshtar, që gjithmonë të ketë ndjerë kaq dashuri dhe respekt nga mbështetësit në tribunë. Kjo është absolutisht 100 % gjërat që ëndërrojnë!
Liga ime e parë në vend, Kupa ime e parë, thirrja ime e parë në Kombëtaren Portugeze, Liga ime e parë e Kampionëve, Topi im i parë i artë, ata të gjithë kanë lindur nga kjo lidhje e veçantë mes meje dhe Djajve të Kuq. Historia është shkruar në të kaluarën dhe historia do të shkruhet edhe një herë! Ju keni fjalën time!
Unë jam këtu!
U ktheva aty ku e kam vendin!
Le ta realizojmë edhe një herë! PS – Sir Alex, kjo është për ju…”, shkruan Ronaldo.

N.Fero/Maska.al

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement