Reali nuk dorëzohet deri në minutat e fundit, ofron 260 milion për Mbappe. PSG…

Real Madrid duket se është gati të bëjë çmendur për transferimin e Mbappe. Klubi spanjoll raportohet se ka ofruar para pak minutash ofertën e çmendur prej 260 milion dollarësh ose 220 milion euro.

Mbappe e ka bërë të qartë që dëshiron të luajë në La Liga, por presidenti i PSG dëshiron ta ketë në ekip.

22-vjeçari ka vetëm një vit në kontratë dhe verën e ardhshme mund të largohet si lojtar i lirë.

Sot në orën 12 është edhe fundi i merkatos së transferimeve për këtë verë.

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement