Historike/ Messi debuton me PSG-në, zëvendëson Neymar

Lionel Messi ka debutuar për herë të parë mbrëmjen e sotme në sfidën që PSG po zhvillon kundër Reims.

Argjentinasi u aktivizua në minutën e 66, duke zëvendësuar Neymar JR.

Kjo është hera e parë që pleshti luan me një ekip tjetër përveç Barcelonës, në të cilën ka luajtur për më shumë se 16 sezone.

PSG është një ndër skuadrat më të forta në planet, ku synimi është sigurisht Championsi league.

Sa i përket takimit, rezultati është 0-2, ku dy herë ka shënuar Mbappe.

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement