I vuri tritol të vëllait ish-kandidat për deputet, çfarë publikonte në “Facebook” Alfred Debreshi

Policia ka arritur të zbardhë ngjarjen e ndodhur mesnatën e së enjtes ku një sasi eksplozivi ka shpërthyer në mjetin në pronësi të shtetasit Elton Debreshi, ish-kandidat për deputet, aktualisht Kryetar i Sindikatës së Minatorëve të Bashkuar të Bulqizës.

Sipas policisë autori është i vëllai i tij 29-vjeçar nga Bulqiza, i cili ka vendosur lëndën plasëse në mjetin tip Mercedes Benz.

Nuk dihet nëse dy vëllezërit kishin konflikte me njëri tjetrin, por nga profili në Facebook i Alfred Debreshit, nuk lihet të kuptohet se ai kishte mosmarrëveshje me të vëllanë.

Në rrjetin social nuk mungojnë foto të Alfred Debreshit me të vëllanë, e po ashtu ai i ka dhënë zë edhe kauzës së Elton Debreshit për mbrojtjen e të drejtave të minatorëve. Nuk dihen ende motivet që e çuan Alfred Debreshin t’i vendoste tritol makinës së Elton Debreshit.

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement