Çomo “braktis” PS/ Ja kush e zëvendëson në parlament

Najada Çomo  para pak minutash la mandaten e deputetes.

Sipas kodit të ri zgjedhor, nëse largohet një femër, vendin e saj e zë po ashtu një femër dhe në listën e kandidatëve, kjo radhë i takon kandidates për deputete Mimi Kodheli.

Zonja Kodheli u rendit e 21-ta në listën e deputetëve të PS për qarkun e Tiranës që në total ka 36 mandate deputetësh.

Mimi Kodheli arriti të marrë 5597 vota vota socialistësh në kryeqytet, edhe për shkak të vështirësisë së zonës. Por numri I votave të marra nga Mimi Kodheli është më I madh se numri I votave që mori doktoreshë Najada Çomo.

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement