ZYRTARE! Napoli humbet yllin e ekipit, mungon ndaj Juventusit

NAPLES, ITALY – AUGUST 22: Referee Gianluca Aureliano shows a red card to Victor Osimhen of SSC Napoli during the Serie A match between SSC Napoli and Venezia FC at Stadio San Paolo on August 22, 2021 in Naples, Italy. (Photo by Francesco Pecoraro/Getty Images)

Lajm i keq për Napolin, i cili humbet Victor Oshimhen për ndeshjet ndaj Genoa dhe Juventus.

Nigeriani u ndëshkua me karton të kuq në sfidën hapëse të Serie A për ekipin e Spallettit, ndaj Venezia.

“Skualifikim për dy ndeshje dhe një gjobë prej 5000 euro për Osimhen, për shkak se bëri një  goditje të vullnetshme në fytyrën e kundërshtarin, teksa topi nuk ishte brenda katërkëndorit të fushës”, shkruhet në raport.

Napoli do të apelojë vendimin, edhe pse duket e vështirë që për sjellje antisportive në terrenin e gjelbër të ketë tolerime.

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement