Seria A, java e parë për rekord: nuk ndodhte që nga sezoni 1950/51

Serie A 2021/22 ka filluar në mënyrën e duhur.

Janë realizuar plot 36 gola në 10 ndeshje, me një mesatare prej 3.6 golash për ndeshje.

Një e dhënë mbresëlënëse, që nuk verifikohej q ënga sezoni 1950/51. Një shenjë që tregon se ndodhta do të shikojmë një kampionat të ndezur dhe shumë të ekuilibruar.

Në sezonin 1950/51, kampionat i fituar nga Milan-i i treshes suedez GRE-NO-LI, statistika ka qenë më e bujshme. Në fakt, janë realizuar 45 gola në 10 ndeshje (4,5 për ndeshje) dhe ndeshjet që kanë spikatur më shumë kanë qenë Milan-Udineze 6-2 dhe Pro Patria-Juventus 0-7.

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement