Ronaldo drejt PSG? Reagon familja që kontrollon Juventusin: “Mungesë respekti ndaj tij, por nëse ndryshon ekip…”

Cila do të jetë e ardhmja e Cristiano Ronaldos? Deri tani, Juventus! Edhe pse mediat vazhdojnë me hulumtimet.

Një tjetër mesazh ka ardhur nga Lapo Elkann në mbrojtje të interesave të Juventusit në të ardhmen e mundshme të Cristiano Ronaldos, e cila u afrua edhe një herë sot me PSG nga vëllai i pronarit të klubit francez:

“CR7 është një lojtar i Juventus FC. Më duket mungesë respekti të vazhdohet të vishet me fanella të tjera sikur të ishte një figurë!

Nëse ndryshon ekip, kudo që të shkojë, do të ketë respekt si njeri dhe si atlet. Pastaj shikoni, tha një zotëri, se për ne futbolli ka qenë një pasion. Për breza me radhe”.

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement