Nuk ka paqe për Juventus-in, tjetër lajm i keq për Allegri-n

TURIN, ITALY - JULY 19: Juventus coach Massimiliano Allegri during a training session at JTC on July 19, 2021 in Turin, Italy. (Photo by Daniele Badolato - Juventus FC/Juventus FC via Getty Images)

Vazhdojnë lajmet e këqija në shtëpinë e Juventus.

Pas barazimit me Udinese-n në javën e parë të kampionatit dhe dëmtimit të talentit Kaio Jorge, bardhezinjtë kanë marrë një tjetër lajm negativ.

Allegri, në fakt, nuk do të jetë në dispozicion një element të rëndësishëm në mesfushë.

Aaron Ramsey do të jetë i detyruar të ndalet për shkak të një dëmtimi të pësuar në ndeshjen kundër Udinese-s.

Lojtari do t’i nënshtrohet një tjetër testi pas dhjetë ditësh për të përcaktuar më skatësisht kohën ne rikuperimit.

Lajmi është dhënë nga vetë klubi.

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement