Gazi lotsjellës në koncertin e Goran Bregoviç në Korçë, shpërthejnë mediat serbe

Mediat serbe kanë reaguar për koncertin e Goran Bregoviç në Korçë, ku nuk munguan incidentet dhe gazi lotsjellës.

“Blic.rs” i ka kushtuar vëmendje performancës që shkaktoi debat në Shqipëri, ndërsa e quan skandal atë se çfarë ndodhi në Korçë.

Sipas saj, disa persona u lënduan dhe një prej tyre përfundoi në spital, madje gazi solli dhe shpërndarje të turmës.

Deri më tani 8 persona janë shoqëruar në polici, pasi dyshohet se janë autorët që kanë hedhur gazin lotsjellës.

Mësohet se ka pasur më herët edhe disa të shoqëruar që shanin në hyrje të terminalit kundër koncertit të Bregoviç.

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement