Atentati në Lushnjë, rëndohet bilanci. Shkon në 5 numri i të…

Numri i të plagosurve në atentatin e ndodhur në Lushnje mbrëmjen e sotme ka shkuar në pesë. Mësohet se përveç tre të rinjve për të cilët u raportua më herët kanë mbetur të plagosur edhe dy persona të tjerë.

Ata janë: E. S., 26 vjeç dhe M. Gj., 66 vjeçe. Të pestë të plagosurit ndodhen në spital, jashtë rrezikut për jetën.

Ky është Bledar Muça që u ekzekutua me kallashnikov në lokalin e tij

Ai ka qenë në lokal, në momentin kur persona ende të paidentifikuar kanë qëlluar me breshëri kallashnikovi në drejtim të tij.

Atentatorët hyn me kallashnikov në qendër të Lushnjes dhe  vran pronarin e “Bar Pedonale”, plagoset kunati i tij dhe katër klientë, mes tyre dy gra, autorët qëlluan mbi 20 herë nga ‘Golf’-i, djegin makinën pas krimit.

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement