Shpëton Barcelona, Pjanic drejt rikthimit në Serie A

 

Miralem Pjanic i jep ok tratativave me Fiorentinën dhe ata që janë pranë boshnjakut konfirmojnë negociatat. Sipas asaj që raporton FirenzeViola.it dhe TuttoMercatoWeb.com përmes burimeve shumë pranë mesfushorit boshnjak, pista që të çon në Firence do të ishte shumë e nxehtë tani për të ardhmen e mesfushorit të Barcelonas.

Pjanic dëshiron të kthehet në Itali, duke fituar një rol lideri pas një sezoni të trishtuar dhe të komplikuar në Barcelonë. Pikërisht për këtë arsye, entuziazmi i Firences dhe i Presidentit Commisso hyri menjëherë në zemrën e tij.

Pjanic priti gjatë gjithë verës Juventusin e mentorit të tij Allegri, por problemi – sot si dje – është gjithmonë i njëjtë: një operacion i pamundur, nëse dikush nuk largohet në mes të fushës, askush nuk vjen duke shtuar këtu ardhjen e fundit të Locatellit.

Pjanic fiton 7.5 milionë euro në vit, por është gati të ulë ndjeshëm pagën e tij, edhe pse Barcelona do të kishte ende nevojë për ndihmë financiare për tymin e bardhë me vjollcë. Zgjidhja mund të jetë një huazim me një angazhim të përbashkët mes dy klubeve, një zgjidhje që do t’i bënte të tria palët e lumtura.

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement