Befasi e madhe te Juventus, Ronaldo ulet në stol: motivi tronditës, ndodh pas 18 vitesh

Bujshme dhe e pabesueshme. Cristiano Ronaldo ka kërkuar ta nisi nga stoli ndeshjen debutuese të Juventusit këtë sezon, ndaj Udines e, në Serie A 2021-22…

Portugezi duket se po mendon largimin dhe se kjo zgjedhje e tij për të mos luajtur titullar përkon me këtë vendim… Nuk ndodhte prej vitit 2003 që Ronaldo nuk e niste një ndeshje nga stoli për zgjedhje teknike dhe ishte Manchester United-Bolton…

Juventusi nuk ka marrë ende asnjë ofertë zyrtare pêr portugezin dhe koha nuk premton shumë. Agjenti i tij Jorge Mendes po punon që të gjejë një tjetër ekip për 5 herë fituesin e Topit të Artë.

Formacioni zyrtar i Juventusit për ndeshjen e sotme ndai Udineses

 

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement