Një avion niset bosh nga aeroporti i Kabulit/ Merr në bord vetëm gruan e një ish-marinsi

Një avion është nisur pothuajse bosh nga Kabuli. Në bord ai ka marrë vetëm gruan e një ish-komandoje të marinës që ka shërbyer në Afganistan.

Paul ‘Pen’ Farthing, një ish-marins britanik që jeton në Kabul, është ndarë nga gruaja e tij gjatë kaosit që përfshiu Afganistanin. Ai tha në Twitter se ajo tani është duke shkuar për në shtëpi dhe ndau një imazh nga brenda të atij që besohet të jetë një avion norvegjez.

“Kaisa është duke shkuar për në shtëpi! Por ky avion është bosh … skandal pasi mijëra njerëz presin jashtë aeroportit të Kabulit duke u shtypur me njëri-tjetrin, pasi nuk mund të hyjnë,” shkroi ai.

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement