“Familja ime është me Juventusit!”, Goli me Milanin kundër Juves, Locatelli: Reagimi i gjyshes sime ishte ky…

Kampioni i ri evropian Manuel Locatelli,  iu bashkua Juventusit nga Sassuolo.

Gjatë daljes në koeferencen për shtyp ai iu përgjigj pyetjeve të gazetarëve në sallën e shtypit në “Allianz Stadium”:
“Kjo ka qenë gjithmonë ëndrra që kisha si fëmijë. Ne jemi me Juventusin si familje dhe ky është një emocion i dyfishtë për mua.
Në dhomën time kisha posterat e Nedved, Del Piero dhe Buffon. Ata kanë qenë gjithmonë idhujt e mi. Duhet të futem menjëherë në rol, nëse jam këtu është sepse e meritoj dhe mezi pres të filloj.
Juve është gjithmonë një përparësi për mua. Tani për fat të mirë jam këtu, por negociatat nuk ishin të lehta. Ishte një moment kur isha i shqetësuar, por për fat gjithçka shkoi mirë. Unë do të jap gjithçka sepse jam këtu për të fituar. Do të vihem në dispozicion të skuadrës dhe trajnerit”

Locatelli është gati për aventurën e re, për ta vënë veten në shërbim të Allegrit: “Mbaj mend disa momente në Milano dhe për mua është krenari të stërvitem nga ai. Ne do të lëvizim shumë me rotacionet. Trajneri sigurisht që do të kërkojë të vendose dhe do të jem gati për të bërë atë që ai kërkon “.
“Më bëri përshtypje mentaliteti që ata kanë, kur Bonucci erdhi në Milano ishte e qartë se ai kishte një mentalitet tjetër. Ne u ndjemë në këtë periudhë dhe përqafimi me Giorgio ishte i mrekullueshëm kur mbërrita. Ai më trajton si një vëlla i vogël”
Dy kolonat e mbrojtjes së Juventusit ishin figura të çmuara për Locatellin edhe gjatë aventurës triumfale me ekipin kombëtar: “Europiani më ndihmoi të menaxhoja këto etapa”

Megjithatë, një nga golat e para të karrierës që mesfushori kishte arritur në San Siro, me fanellën e Milanit, erdhi kundër Juves: “Milani do të mbetet një faqe e bukur për mua, goli kundër Buffon ishte i jashtëzakonshëm, unë isha 18 vjeç, gjyshja ime më tha se ishte një gol i bukur, por ai i Pjanic ishte gjithashtu i rregullt. Besoj e kupton se sa familje juventine jemi! Ndoshta nuk isha gati nga lamtumira me Milanin edhe pse, pasi vuajta shumë, u rikuperova falë Sassuolo”.

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement