A do të ketë sot ulje temperaturash

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm dhe të nxehtë në të gjithë territorin.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 17°C në 29°C, në zonat e ulëta nga 23°C në 35°C dhe në zonat bregdetare nga 24°C në 36°C.

Era do të fryjë në drejtim veriperëndimor, ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë deri në 3 ballë.

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement