“Nuk jam peshkatare, jam diplomate” Yuri Kim: Reforma në drejtësi po ecën

Ambasadorja amerikane Yuri Kim tha se  reforma në drejtësi po ecën përpara edhe pse ngadalë.

Sipas Yuri Kim se disa njerëz thonë që reforma në drejtësi është asgjë, ‘por jo, po ju gënjejnë, mos hiqni dorë,” theksoi ajo

Yuri Kim: Unë mendoj që reforma në drejtësi po çohet përpara, ngadalë, me ngadalë se çfarë do të donim, por është padyshim një shtysë përpara, njerëzit duhet të vazhdojnë të jenë të pakënaqur, duhet të jenë më tepër kërkues me qeveritaret e tyre, njerëzit që ata kanë zgjedhur dhe duhet të vazhdojnë përpara. Tani është koha që të vazhdojmë përpara. Mos u dorëzoni. Disa njerëz thonë që reforma në drejtësi është asgjë, duhet të dorëzohemi, por jo, po ju gënjejnë, mos hiqni dorë.

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement