“Nuk dua mashkull për zbukurim në emision”, moderatorja shqiptare i thotë disa fjalë për…

Hygerta Sako është një ndër ato moderatore të rralla që ka marrë përsipër të drejtojë një emision sportiv vetëm.

Së fundmi, ajo ka folur në lidhje me këtë gjë duke thënë se është e pamundur të jenë të dy moderatorët kryesorë, gjë që do të thotë se njëri detyrimisht do jetë për “zbukurim”.

“Ne në RTSH nuk përputhemi. Jam aq sa për një femër dhe për një mashkull bashkë. Unë jam një moderatore që drejtoj emisionin. Nuk jam unë qendra e vëmendjes. Pse ta marrësh atë mashkull, apo dhe mashkulli pse ta marri femrën. Për të qëndruar për zbukurim i bie, nëse ti je vetë i zoti që ta drejtosh emisionin. Nuk e kemi parë të arsyeshme të marrim një partner. O duhet të jetë dikush kryesor dhe tjetri të jetë për zbukurim, që unë nuk e dua këtë, s’kam pse e marr një mashkull për zbukurim.”

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement