Vrasja e Klodian Rashës/ Gjykata jep vendimin për Nevaldo Hajdarajn

Ish-polici Nevaldo Hajdaraj i cili vrau më 8 dhjetor 2020, të riun Klodian Rasha në kryeqytet, është dënuar me 15 vite burg nga Gjykata e Tiranës.

Hajdaraj ka përfituar nga gjykimi i shkurtuar dhe do të vuajë në total 10 vite burg.

Vendimi u mor sot në një seancë të nxehtë, ku babai i viktimës, Qazim Rasha tha se nuk u bë drejtësi për djalin e tij.

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement