Jep dorëheqjen Kryeprokurorja e Tiranës, Elisabeta Imeraj 

 

Kryeprokurorja e Tiranës, Elisabeta Imeraj, është tërhequr nga kandidimi në Prokurorinë e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit.

Elisabeta Imeraj kishte kandiduar për t’u bërë pjesë e SPAK në shkurt të vitit 2019, por sot ajo ka marrë vendimin për t’u tërhequr.

Imeraj është prokurorja që ka hetuar dosje të bujshme si Shullazi, Tahiri dhe Orest Sota por edhe dosja e 9 imamëve të akuzuar për terrorizëm.

Ajo do të mbajë postin e Dritan Rreshkës, i cili u shkarkua nga KPK pasi rezultoi se nuk justifikonte dot burimin e pasurisë së tij.

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement