Ja koha kur Ronaldo ishte imazhi i Coca-Cola-s 

 

Veprimit që Ronaldo ka bërë kundrejt pijes Coca-Cola para disa ditësh në konferencën për shtyp ka bërë tashmë xhiron e botës.

Ronaldo nuk pranoi që të pinte Coca-Cola që ishte vendosur mbi tavolinë duke e zëvendësuar me një shishe me ujë.

Teksa, u bëri thirrje të gjithëve që të konsumojnë vetëm ujë dhe jo pije të dëmshme për shëndetin.

Duke qenë se Ronaldo është një person me një influencë të madhe, ky veprim i tij ka shkaktuar një humbje të madhe te kompania. Më herët u bë e ditur se pija e famshme humbi 4 milardë dollarë vetëm nga ky veprim i Ronaldos.

Mirëpo, menjëherë pas këtij veprimi të shumtë kanë qenë ata persona të cilët i kanë kujtuar Ronaldos se dikur ai ka qenë imazh i Coca-Colës dhe KFC-së dhe Mcd’s.

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement