61-vjeçarit që akuzohet për abuzim s*ksual i bie të fikët në sallën e gjyqit 

 

 

Ditën e sotme në Gjirokastër është zhvilluar seanca gjyqësore e  61-vjeçarit  të akuzuar për ngacmim seksual ndaj tre të miturve. Mësohet se gjatë kësaj dekade të akuzuarit i ka rënë te fiket në sallën e gjyqit.

Pasi ka folur një orë, ai ka rënë përtokë dhe menjëhere gjykatesja ndërpreu seancen deri sa të rikthehet normaliteti shëndetesor i të akuzuarit.

Burime nga Policia e Gjirokastrës konfirmojnë se prej 3 ditësh Mullaj që kur është arrestuar, ka hyrë në grevë urie. Ai nuk pranon as ujë dhe as ushqim në forme proteste ndaj akuzes që i është bërë duke e cilësuar atë të padrejtë.

 

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement