Danimarkë-Belgjikë, ndeshja ndërpritet në minutën e 10-ë/ Të gjithë duartrokasin Eriksen

Danimarka dhe Belgjika janë duke luajtur në këto momente ndeshjen e dytë të grupeve sa i përket Euro2020.

Danezët kanë kaluar në avantazh që në minutën e dytë me anë të një goli të shënuar nga Poulsen.

Por, emocioni më i madh në këtë takim ishte në minutën e 10-të ku arbitri kryesor ndali takimin dhe të gjithë të pranishmit po duartrokisnin Eriksen, i cili pësoi një atak kardiak në ndeshjen e parë kundër Finlandës.

Mesfushori i Interit mban numrin 10-ë mbi shpinë me ekipin kombëtar.

Fantazisti qëndroi për disa minuta pa ndjenja në fushë ku u mendua edhe më e keqja. Momentalisht është në gjendje stabile dhe pritet që të bëjë një operacion.

Sa i përket trë ardhmes së tij në futboll, duket se i ka ardhur fundi.

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement