19 të famshëm për të cilët nuk e dinim që quhen ndryshe

 

Mund të mos e dini, por Laura Jeanne, Katheryn Hudson dhe Amanda Leigh janë disa nga artistët më të famshëm në ditët e sotme – por me emra ndryshe.

Duke zgjedhur një mbiemër tjetër ose duke ecur me pseudonimet e tyre, disa të famshëm preferojnë të krijojnë karrierë nën pseudonime krejtësisht të reja.

Bright Side bëri një hulumtim të vogël dhe gjeti emrat e vërtetë të 19 personave të famshëm.

Julianne Moore — Julie Anne Smith

Diane Keaton — Diane Hall

Reese Witherspoon — Laura Jeanne Reese Witherspoon

Ashton Kutcher — Christopher Ashton Kutcher

Katy Perry — Katheryn Hudson

Bono — Paul David Hewson

Mahershala Ali — Mahershalalhashbaz Gilmore

Tina Fey — Elizabeth Stamatina Fey

Olivia Wilde — Olivia Jane Cockburn

Jonah Hill — Jonah Feldstein

Martin Sheen — Ramon Gerard Estevez

Michael Caine — Maurice Micklewhite

Mindy Kaling — Vera Chokalingam

Lucy Hale — Karen Lucille Hale

Kit Harington — Christopher Catesby Harington

Fergie — Stacy Ann Ferguson

Shania Twain — Eilleen Edwards

Jack Black — Thomas Jacob Black

Mandy Moore — Amanda Leigh Moore

 

 

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement