Shqipëria për herë të parë në Këshillin e Sigurimit, vjen reagimi nga kryeministri Rama

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për herë të parë pasi Shqipëria u zgjodh për herë të parë në Këshillin e Sigurimit.

“LAJM I MIRË. Me 175 vota nga 117 të nevojshme, Shqipëria sapo u zgjodh anëtare e Këshillit të Sigurimit të OKB për vitet 2022-2023”

 tha Rama.

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement