A do të largohet nga Presidenca në rast se Kushtetuesja i jep të drejtë Kuvendit? Meta flet për planet për të drejtuar LSI-në

Në konferencën e sotme me gazetarët, presidenti i vendit Ilir Meta tha se ai do të qëndrojë në detyrë deri në korrikun e vitit të adhshëm, kur i mbaron zyrtarisht mandati, duke qenë në njëfarë forme i bindur se kushtetuesja do të rrëzojë vendimin e kuvendit për shkarkimin e tij.

I pyetur nga gazetarët, nëse ka ”fuqi” për të ringitur LSI-në dhe a do të marrë drejtimin e kësaj force politike pasi ti mbarojë mandati në presidencë, Meta zgjodhi një përgjigje diplomatike, duke thënë se ishte i gatshëm që të ngjiste malet më të larta të vendit

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement