KPA shkarkon nga detyra prokurorin Anton Martini

Kolegji i Posaçëm i Apelit ka shkarkuar nga detyra prokurorin Anton Martini.

Komisioneri Publik më herët ankimoi vendimin për Anton Martinin, i cili ishte kandidat për prokuror në SPAK.

Martini më herët kishte shfaqur revoltimin e tij para Kolegjit të Posaçëm të Apelit pas shqyrtimit të dy denoncimeve që rihapën hetimin gjyqësor në vettingun ndaj tij.

Prokuroria e Shkodrës kishte kthyer përgjigje se nuk gjendeshin dokumente për shortin e dosjeve gjatë kohës kur institucioni drejtohej nga Martini, por vetë prokurori i konsideroi denoncimet shpifje dhe tentativë për ta mbajtur peng rivlerësimin ndaj tij.

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement