Po votohet shkarkimi, Rama: Shqipëria nuk mund të mbajë më në kurriz Ilir Metën

Po flet Rama ndërsa deputetët votojnë për shkarkimin e Metës

“Ilir Meta ka tradhtuar misionin e Presidentit. Ka poshtëruar Kushtetutën. Meta ka shembur institucionin e garantit të unitetit Kombëtar. Ilir Meta ka zhgarravitur fytyrën e shtetit shqiptar me ndërkombëtarët. Meta ka humbur plotësisht të gjitha shanset që i janë dhënë paqësisht. Shqipëria nuk mund ta mbajmë kurriz Ilir Metën. Ky parlament duhet të ushtojë pa ngurim shkarkimin e tij nga presidenti. Ilir Meta ka mbaruar punë dhe fjalët e tij për president kanë mbaruar, parlamentit të flasë me votë. Keqardhje për mikun tonë të dikurshëm Ilir.”

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement