Një tjetër femër në vend të saj, ja kush e zëvendëson Kapedanin pas pezullimit

Këshilli i Lartë Gjyqësor, ka komanduar në krye të gjykatës së Elbasanit, gjyqtaren Matilda Fetau.

Vendimi ka ardhur pas pezullimit nga detyra të gjyqtares Enkeleda Kapedani, e cila pas publikimit të disa videove në aplikacionin “Tik-Tok”, u largua nga kjo detyrë duke ju nënshtruar një procesi të hetimit disiplinor.

Ajo u shpreh se i vinte keq për publikimin e vidove që nuk ishin bërë nga ana e saj, por hodhi dyshime që mund t’i jetë hakuar celulari ose ja ka hedhur ndonjëri nga fëmijët.

Kapedani është nënë e një djali 7-vjeçar dhe një vajze 5-vjeçare.

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement