Kujtim Gjuzi thirrje Metës/ “Jep dorëheqjen, para se të shkarkohesh”

 

Kreu i partisë Konsevartore, Kujtim Gjuzi, i ka bërë thirrje Presidentit Ilir Meta që të japë dorëheqjen para se të shkarkojë Kuvendi.

Sipas tij Meta është përgjegjës për vrasjen e Pjerin Xhuvanit në Elbasan, ngjarje kjo që ndodhi një javë para zgjedhjeve parlamentare.

“Nëse është aq qytetar, Presidenti i Republikës të japë dorëheqjen”, ka thënë Gjuzi.

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement