Vrasja e Kudret Saliaj, dalin para gjykatës Mexhit Picari dhe Dhurata Saliaj

Gjykata e Tiranës nisi seancën për vlerësim të masës së sigurisë për Mexhit Picarin dhe Dhurata Saliaj, të akuzuar për vrasje të Kudret Saliajt, ish dhëndrit të familjes.

Ndaj tyre rëndojn akuzat për veprat penale “Vrasja e funksionarëve publikë” e kryer në bashkëpunim e mbetur në tentativë, ”Vrasja për shkak të marrëdhënieve familjare” e kryer në bashkëpunim, ”Vrasja në rrethana cilësuese” e kryer në bashkëpunim” dhe “Armëmbajtja pa leje”.

 

Për t’u bërë pjesë e page dhe grupit të “Maska.al” ne FB mjafton të klikoni:
Like Page
dhe Join Group
Advertisement